07:25
USD 69.40
EUR 81.11
RUB 1.02

Кыргызстандыктар ат чабыштарда 14 медаль утуп алышты

III Дүйнөлүк көчмөндөр оюндарынын алкагында Бактуу-Долоноту айылындагы ат майданында Кыргызстандыктар ат чабыштарда 14 медаль утуп алышты. Бул тууралуу көчмөндөр оюндарынын катчылыгы билдирди. 

6-сентябрга карата жеңүүчүлөрдүн жана байге ээлеринин тизмеси:

Кыска аралыкка (түз жерде чабыла турган) ат чабыш:

Аралык 1600 м, катышуучулардын саны — 8

1-орун — Данбай (күлүктүн каймана аты), Жапаров Бурганак (ээси), Жапаров Таалай (машыктыруучу) — Кыргызстан (Чолпон-Ата ш.) — байге фонду — 200 миң сом;

2-орун — Харт ту Кети, Зарипов Рассим (ээси), Таалайбек уулу Бактияр (машыктыруучу) — Башкыртстан (Россия) — 100 миң сом;

3-орун — Падиша Нури, Шынайдаров Адилет (ээси), Рахимбаев Малик (машыктыруучу) — Казакстан — 70 миң сом;

4-орун — Сулкара GB, к/з «Асанбек Ата» (ээси), Батыркулов Жекиш (машыктыруучу) — Кыргызстан (Чолпон-Ата ш.) — 50 миң сом.

Кунан чабыш:

Аралык 11 000 м, катышуучулардын саны — 25

1-орун — Зара, Жолдошбеков Кубанычбек (ээси), Өмүралиев Керим (машыктыруучу) — Кыргызстан (Нарын облусу) — байге фонду 300 миң сом;

2-орун — Көк Серек, к/з «Асанбек Ата» (ээси), Батыркулов Женишбек (машыктыруучу) — Кыргызстан (Чолпон-Ата ш.) — 200 миң сом;

3-орун — Байдарка, к/з «Аширбек Ата» (ээси), Дүрбоөлөң уулу Эдил (машыктыруучу) — Кыргызстан (Чүй облусу) — 120 миң сом;

4-орун — Аракет, к/з «Самоволов» (ээси), Абдылдаев Саид (машыктыруучу) — Краснодар крайы (Россия) — 80 миң сом.

Кыска аралыкка (түз жерде чабыла турган) ат чабыш:

Аралык 2400 м, катышуучулардын саны — 12

1-орун — Дичато — Булгынов Мерхан (ээси), Табылдиев Мейрамбек (машыктыруучу) — Казакстан — 200 миң сом;

2-орун — Каркыра, к/з «Асанбек Ата» (ээси), Батыркулов Жекиш (машыктыруучу) — Кыргызстан (Чолпон-Ата ш.) — 100 миң сом;

3-орун — Фен Кэролайн, Мамбетаитов Турсунаалы (ээси), Өмүралиев Керим (машыктыруучу) — Кыргызстан (Нарын облусу) — 70 миң сом;

4-орун — Фитзимун, Шыдаков Марат (ээси), Букетов Данияр (машыктыруучу) — Россия (Карачаево-Черкесия) — 50 миң сом.

Бышты жорго:

Аралык 6000 м, катышуучулардын саны — 26

1-орун — Победа (Патрон-Аймончок), Ургазиев Камчыбек (ээси), Ургазиев Камчыбек (машыктыруучу) — Кыргызстан (Ысык-Көл облусу) — 300 миң сом;

2-орун — Канзас, Абдулбакиев Искендер (ээси), Абдулбакиев Искендер (машыктыруучу) — Кыргызстан (Чүй облусу) — 200 миң сом;

3-орун — Мамба Лок, Минбаев Нурмухаммед (ээси), Токмергенов Жаныбек (машыктыруучу) — Кыргызстан (Нарын облусу) — 120 миң сом;

4-орун — Киприот, Абдулбакиев Искендер (ээси), Абдулбакиев Искендер (машыктыруучу) — Кыргызстан (Нарын облусу) — 80 миң сом.

Кыска аралыкка (түз жерде чабыла турган) ат чабыш:

Аралык 3200 м, катышуучулардын саны — 8

1-орун — Желкабыз, Зарипов Рассим (ээси), Замудин Нурдан (машыктыруучу) — Россия (Башкыртстан) — 200 миң сом;

2-орун — Апрокаллис, Абылгазиев Менсулин (ээси), Тимченко Андрей (машыктыруучу) — Кыргызстан (Чүй облусу) — 100 миң сом;

3-орун — Рояль Тюлип, Сырдыбаев Улан (ээси), Өмүралиев Керим (машыктыруучу) — Кыргызстан (Талас облусу) — 70 миң сом;

4-орун — Элита, Исмаилов Ильшат (ээси), Батырбек уулу Жаннат (машыктыруучу) — Кыргызстан (Чүй облусу) — 50 миң сом.

Эң көп окулган жаңылыктар